Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Aromaterapia

Data publikacji 18 grudnia 2019

Zapach ma bardzo duży wpływ na człowieka. Jest z nim od samego początku właściwie, ale często go osłabiamy paląc papierosy na przykład. To czy potrawa nadaje się do jedzenia człowiek rozpoznaje po zapachu. Zmysł powonienia jest bardzo silnym elementem naszego życia. Służy erotyzmowi, pozwala zachowywać higienę osobistą, pozwala lepiej zapamiętać szczegóły jakiegoś wydarzenia. Często przypominamy sobie o czymś co stało się kiedyś właśnie dlatego, że poczuliśmy zapach, który wtedy był razem z nami.

Jak na nas wpływa zapach?


Zapach może nas uspokajać, poprawiać samopoczucie, może też ożywiać, zmuszać do myślenia. Ma on często właściwości lecznicze, pozwala pozbyć się napięć w ciele, leczy wszelkiego rodzaju bóle, migreny, dolegliwości. Dla tego wspaniałym rozwiązaniem medycyny naturalnej wymyślonym przez człowieka jest aromaterapia. Zapach nie szkodzi, a często ma olbrzymi wpływ na nasze życie. Olejki zapachowe potrafią mieć szereg prze najróżniejszych zastosowań. Oprócz tego, że są po prostu przyjemne dla nosa i sprawiają wiele radości mogą zdziałać cuda. Potrafią pomóc pozbyć się nam problemów z bezsennością, zredukować stres, ograniczyć bóle.

Jak stosować olejki?

Stosować można je na wiele sposobów, w specjalnie do tego przeznaczonych kominkach, podczas kąpieli-musimy tylko pamiętać, żeby użyć bazy, ponieważ olejki czasami mogą mieć właściwości podrażniające skórę. Bazą może być wszystko nawet łyżeczka zwykłego oleju czy oliwy z oliwek. Można je wcierać w skórę czy przygotowywać specjalne mieszanki. Odpowiednie mogą na przykład wzmocnić paznokcie, przyspieszyć porost włosów oraz odżywić je w skuteczny sposób, wpływać na kondycje mięśni. Można zmieniać nimi swój nastrój i nastawienie do dnia.

Melisowy uspokoi nas, pozwoli spowolnić skołatane myśli, wprowadzi senny, przyjemny nastrój. Cynamonowy odwrotnie, właśnie pobudzi, wprowadzi erotyczną zmysłową atmosferę, zmotywuje do działania. Sosnowy i cedrowy pomogą z bólem głowy, zapewnią jakąś tajemniczość i poczucie kontaktu z naturą.
Kombinacji zapachowych jest tysiące. Można znaleźć odpowiednie dla każdego człowieka.

Jesteśmy przecież indywidualnymi jednostkami i nie na każdego zadziała to samo. Musimy pamiętać, że z powodzeniem możemy stosować ciekawe kompozycje stworzone przez nas samych, zabawić się w małego kreatora rzeczywistości i łączyć olejki ze sobą. Warto mieć ich więc kilka, ale nie tylko dla tego. Każdy ma inne zastosowanie i w zależności od sytuacji będziemy mogli je zmieniać, odpowiednio rotować. Życzę więc wszystkim w życiu samych pięknych i ciekawych zapachów.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy