Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak pozbyć się cellulitu?

Data publikacji 18 grudnia 2019

Większość kobiet ma problem z cellulitem, który potocznie bywa nazywany pomarańczową skórką. Nie jest to atut urody. Skóra obarczona cellulitem staje się pomarszczona i pofałdowana, a gdy problem się pogłębia i zaczyna przyjmować ostatnie zaawansowane stadium, fałdy są widoczne gołym okiem – nie trzeba nawet ściskać skóry, aby je dojrzeć. Każdy taki defekt związany z wyglądem zewnętrznym da się jednak zlikwidować. A jak się pozbyć cellulitu?

Jakie są najskuteczniejsze metody redukowania pomarańczowej skórki?

Pierwszy z nich to… odchudzanie. Bo mimo iż szczupłe, a nawet chude kobiety też potrafią narzekać na stan swojej skóry, to jednak zdecydowanie częściej cellulit występuje u osób otyłych lub zmagających się z nadwagą. W takim przypadku zbędnych kilogramów należałoby się po prostu pozbyć. A nie trzeba tego robić drastycznymi czy nieprzyjemnymi metodami. Już prosta zmiana codziennego sposobu żywienia przyniesie dobre rezultaty. Wystarczy więc wyrzucić z diety śmieciowe pokarmy, fast-foody, słodycze i przetworzone dania, aby z tygodnia na tydzień dostrzegać, jak ciało zaczyna powoli się zmieniać. Niektóre osoby wymagają jednak konsultacji dietetycznej. Jeżeli ktoś nie radzi sobie z samodzielną utratą kilogramów, powinien zgłosić się po pomoc do osoby, która ułoży dla niego odpowiedni jadłospis dietetyczny.

Przyczyny cellulitu

Znacznie trudniej poradzić sobie jednak z tą pomarańczową skórką, która nie jest wcale skutkiem nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w organizmie. To tzw. cellulit wodny. A jak się pozbyć cellulitu wodnego? W telewizji, prasie i Internecie od dawna reklamuje się magiczne środki mające wspomóc tę walkę. Są to suplementy diety występujące pod postacią kapsułek i tabletek, które wystarczy łykać zgodnie z zaleceniami producenta, aby już po paru tygodniach cieszyć się idealnie gładką i elastyczną skórą. To jednak tylko teoria. W praktyce cellulit wodny jest dużo cięższy do zwalczenia. Aby wygrać tę walkę, warto więc jednocześnie stosować kilka metod, czyli np. pilnować optymalnego spożycia wody oraz więcej się ruszać. Ćwiczenia fizyczne działają zbawiennie na skórę. Wykonywane regularnie zawsze podwyższą jej elastyczność.

Tak naprawdę jednak w 90% przypadków cellulitu nie da się całkowicie usunąć. To zupełnie naturalne, że występuje on na kobiecym ciele. Warto więc spróbować się z nim zaprzyjaźnić lub przynajmniej go zaakceptować. Nikt nie jest idealny i nikt też nie powinien dążyć do perfekcji w przypadku wyglądu. W ludziach najpiękniejsze jest właśnie to, że się od siebie różnią.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy