Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Czy dzieci mogą używać perfum?

Data publikacji 10 grudnia 2019

Małe dziewczynki często chcą być takie jak ich mamy. Inspirują się nimi. Już w wieku kilku lat potrafią podkradać z ich szafy buty na wyższym obcasie i później paradować w nich po całym domu, nawet jeśli są na nie o kilka dobrych rozmiarów za duże. Osoby najmłodsze zawsze będą brać przykład ze starszych, dlatego żadnego opiekuna nie powinno dziwić to, że jego córka chce mieć własne perfumy dla dzieci. Dziś już nawet niektóre wody toaletowe są przeznaczone dla osób w wieku od kilku lat. A czy można z nich bezpiecznie korzystać?

Czy takie produkty mogą być używane przez dzieci?

Tak naprawdę nie istnieje żaden logiczny powód ku temu, by zabronić dziecku korzystania z perfum. Nie są to przecież trujące środki. Niektóre z nich mają naprawdę świetne składy i tworzone są praktycznie z samych ziół i wyciągów różnych roślin, dlatego można z nich całkowicie bezpiecznie korzystać. Producenci perfum myślą nie tylko o dorosłych konsumentach. Przygotowują specjalne linie dla dzieci i nastolatków, które często są sygnowane nazwiskami znanych gwiazd. Mają one oczywiście kusić najmłodszych i często tak właśnie się dzieje, ale nie ma w tym nic złego, bo maluchy też przecież zasługują na odrobinę przyjemności. Nie istnieje natomiast żadne takie prawo, które zabraniałoby dzieciom korzystania z perfum. A to znaczy, że mogą ich one używać. Warto im na to pozwolić.

Perfumy dla dzieci

Wręczenie dziewczynce flakonu z perfumami może jednak spotkać się z negatywną reakcją społeczeństwa i to właśnie jej najbardziej obawiają się dorośli. Nie chcą narażać się na krzywe spojrzenia czy krytykę ze strony innych osób. Boją się, że gdy tylko ich bliscy zobaczą, że podarowali maluchowi perfumy dla dzieci, zostaną posądzeni o jakieś moralne wykroczenie. A nie należy brać aż tak do siebie opinii innych ludzi, zwłaszcza jeśli są to ludzie obcy.

To, że kobiety nie pozwalały dzieciom na używanie perfum w dawnych czasach, nie oznacza wcale, że trzeba dalej kontynuować taką praktykę. Czasy się przecież zmieniają. Dziś świat wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Ludzie dorośli próbują się do niego dostosować i na to samo powinni pozwolić swoim dzieciom, które znacznie szybciej teraz dorastają i dojrzewają.

A perfumy dla dzieci o słodkim i delikatnym zapachu będą wspaniałym prezentem świątecznym dla dorastających dziewczynek. Raczej nie powinno się ich wręczać kilkulatce, ale nastolatka będzie z nich na pewno bardzo zadowolona. Taki podarunek warto jednak przegadać z rodzicami osoby, którą chce się obdarować.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy