Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle kręcone włosy

Jak dbać o kręcone włosy?

Data publikacji 17 listopada 2023


Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak uzyskanie pięknego i zdrowego skrętu bywa niezwykle trudne. Najczęściej takie kosmyki są suche, puszą się na końcach i są oklapnięte u nasady. Wówczas należy zastosować odpowiednią pielęgnację. Jak dbać o włosy, aby uzyskać sprężyste, lśniące i gładkie loki?

Jakie są kręcone włosy?

Naturalnie kręcone włosy są bardzo wymagające. Jednak przy stosowaniu odpowiednich metod pielęgnacyjnych oraz kosmetyków można uzyskać zadowalające efekty. Bez tego kosmyki są bardzo delikatne, wrażliwe i skłonne do złamań i uszkodzeń. Najczęściej kręcone włosy są suche. Łatwo obciążyć je u nasady, ponadto mogą się puszyć i szybko się przetłuszczać. Szybko też reagują na wilgoć w powietrzu – co można zaobserwować podczas deszczu.

Jak pielęgnować loki – podstawy

Aby uzyskać zadowalający i trwały skręt włosów, należy przyłożyć dużą uwagę do ich pielęgnacji.

a) mycie włosów

Włosy kręcone są wrażliwe, dlatego należy w ich przypadku stosować tylko delikatne szampony. Najlepiej sięgać po wysokiej jakości produkty, takie jak Kevin Murphy szampon do włosów kręconych. Co ważne, nie tylko stosowane szampony powinny być łagodne, ale i sposób mycia kosmyków.

Do mycia loków i spłukiwania z nich kosmetyków należy stosować zawsze letnią wodę. Ciepła może sprawić, że będą się bardziej puszyć i staną się słabsze. Do oczyszczania należy wybrać delikatny preparat, taki jak Kevin Murphy szampon do włosów kręconych, który ma w składzie przede wszystkim naturalne składniki. Należy zrezygnować z kosmetyków, które posiadają SLS. Co ważne – moich z nich całkowicie rezygnować lub używać ich tylko raz na jakiś czas, aby dokładnie oczyścić skórę głowy, ponieważ takie preparaty są bardzo mocne.

b) odżywianie włosów kręconych

Nawilżanie włosów kręconych to podstawa pielęgnacji. Bez odżywki loki są zwyczajnie suche, łamliwe i się kruszą. Ponadto są podatne na puszenie, a ich skręt nie wygląda zbyt dobrze. Odżywki, podobnie jak i w przypadku szamponów, powinny być wysokiej jakości. Dobrym pomysłem jest zastosowanie Kevin Murphy odżywka do włosów suchych czy Kevin Murphy odżywka odbudowująca lub wygładzająca. Tego typu preparaty dostarczą cennych składników odżywczych kosmykom, sprawią, że będą mocniejsze i nie będą się puszyć. Odżywki powinno się stosować po użyciu szamponu lub przed i po szamponie (metoda OMO). Odżywki powinno się stosować podczas każdego mycia. Dodatkowo raz w tygodniu warto zastosować również niezwykle bogate w cenne składniki nawilżające maski.

c) suszenie włosów kręconych

Włosy kręcone nie lubią wysokich temperatur. Z tego powodu lepiej pozostawić je do samoistnego wyschnięcia. Niestety, niewiele osób ma tyle czasu wolnego, że może sobie na to pozwolić – gęste włosy kręcone nierzadko schną przez wiele godzin. Posiadaczki takich kosmyków sięgają więc po suszarki z dyfuzorem. Aby dodatkowo zabezpieczyć włosy, warto sięgać również po taki produkt, jak spray np. do zniszczonych włosów. W przypadku loków warto stosować również spray podkreślający loki.

d) olejowanie loków

Olejowanie włosów wpływa znakomicie na ich kondycję i podkreśla skręt. Najczęściej stosowany przez kobiety jest olej kokosowy, choć specjaliści zalecają inne rozwiązania. Olej kokosowy może doprowadzić do puszenia się włosów. Lepiej sięgnąć po olej z migdałów, awokado czy jojoba. Taki olej należy bezpośrednio nałożyć na mokre włosy i odczekać 1-2 godziny.

Stylizacja włosów kręconych

Aby uzyskać pięknie skręcone włosy, należy nie tylko zadbać o pielęgnację kosmyków, ale również i właściwie je stylizować. Kręcone włosy potrzebują takich preparatów, jak aktywatory i stylizatory loków. Należy wybierać tylko takie, które nie posiadają alkoholu w składzie i są pozbawione również silikonów lub posiadają ich niewiele. Wysokiej jakości preparaty bez szkodliwych substancji w składzie najlepiej kupować w sklepach internetowych z kosmetykami dla salonów fryzjerskich, np. sklep.dayspashe.pl lub w hurtowniach.

Materiał zewnętrzny

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy