Ochładzanie koloru włosów

Jesteś naturalną blondynką albo szatynką i chcesz, by twoje włosy nabrały naturalnie srebrzystych, chłodnych refleksów? A może farbujesz włosy i denerwuje cię, że po pewnym czasie twój kolor wypłukuje się do rudości? Rozjaśniasz włosy i chcesz uniknąć nieładnego, żółtawego odcienia na swoich włosach po kilku myciach? Jeśli tak, to warto zapoznać się z kilkoma trickami, jak ochłodzić kolor włosów.

Sposoby na ochłodzenie koloru


Pierwszy i najprostszy sposób na to, jak ochłodzić kolor włosów, wykonasz z ogólnodostępnych składników, które zapewne masz w domu, albo zakupisz w pobliskim sklepie czy aptece. Bo pierwszy sposób to płukanka z roztworu gencjanowego. Na pewno kojarzysz ten intensywnie fioletowy płyn służący zazwyczaj do odkażania ran albo robienia płukanek jamy ustnej i gardła – tak, właśnie ten płyn nadaje się do robienia świetnej, domowej płukanki do włosów dla ochłodzenia ich koloru. Wykonanie jest ekstremalnie proste – do litra chłodnej wody dodaj kilka kropel roztworu. W zależności od twojego koloru włosów, możesz zwiększyć lub zmniejszyć jego ilość. Dla włosów bardzo jasnych trzeba użyć mniej, żeby uniknąć efektu fioletowych włosów, wystarczy jedna czy dwie kropelki. Im ciemniejsze włosy, tym więcej kropel możesz użyć, gdyż nie ma niebezpieczeństwa, że fioletowy pigment będzie na nich widoczny. W efekcie kilku myć z takimi płukankami, włosy nabiorą bardziej chłodnych, srebrnych refleksów. Roztwór gencjany ma tę właściwość, że może wysuszyć włosy, dlatego płukankę możesz wzbogacić o ugotowany napar z siemienia lnianego, który będzie miał konsystencję galaretki, albo o inne nawilżacze typu żel aloesowy.

Oddaj się w ręce specjalisty


Jak ochłodzić kolor włosów w inny sposób? Jeżeli obawiasz się eksperymentować z domowymi składnikami w ten sposób, na rynku znajdziesz gotowe produkty do ochładzania koloru. Istnieją profesjonalne linie kosmetyków zawierające neutralizatory żółtych i zielonych refleksów, które pomogą ci utrzymać piękny, chłodny odcień twoich włosów. Dostępne są szampony i odżywki, które nadadzą twoim włosom pięknych, srebrnych refleksów, bez wysuszania i bez szansy na wystąpienie nieprzyjemnego efektu fioletowych włosów.


Jeżeli nie radzisz sobie z odcieniem twoich włosów, ochładzanie można wykonać również u fryzjera wykupując taki zabieg. Oczywiście za taką usługę trzeba nieco zapłacić – jednak masz gwarancję tego, że fryzjer uzyska całkiem trwały efekt chłodnego koloru bez niszczenia twoich włosów i szansy na wystąpienie przypadkowych skutków ubocznych domowych zabiegów na ochładzanie koloru włosów.

Redakcja perfumino.pl