Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda

Podstawowe typy urody kobiety

Data publikacji 18 października 2019

Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody kobiety – wiosnę, lato, jesień i zimę. Każdy z nich ma inne cechy charakterystyczne i z każdym należy inaczej się obchodzić. Znajomość własnej urody pozwala z kolei na lepsze dopasowanie do niej fryzury, makijażu czy nawet odzieżowych stylizacji. Dzięki tej wiedzy każda kobieta nauczy się bardzo szybko, co może robić, by podkreślać swoje największe atuty i wydobywać z siebie to naturalne piękno.

Typy kobiecej urody – pory roku

Pierwszy typ kobiecej urody to pani wiosna. Bardzo często występuje on właśnie wśród Polek. Wiosna charakteryzuje się przede wszystkim jasnym odcieniem włosów – najczęściej jest to kolor blond, delikatnie spowity słomianymi refleksami. Oczywiście barwy występujące na głowie pani wiosny mogą też wykraczać poza te sztywne ramy. Czasami bliżej im do rudego, innym razem do błyszczącego złota. Zdarza się też, że panie wiosny są szatynkami, ale wtedy ich brązowy odcień włosów jest utrzymany w ciepłej tonacji. Wiosny mają też przeważnie niebieski lub jasnobrązowy kolor oczu oraz lekko zarumienioną, naczynkową cerę.

Następne w kolejce jest lato. Ten typ urody jest najjaśniejszy – posiadające go kobiety są niczym kartki papieru, na których można namalować dowolną historię. Mają bardzo jasne, wręcz platynowe włosy. Mogą też narzekać na tzw. mysi kolor, który zbliżony jest do szarości. Ich oczy są najczęściej szare, zielone lub grafitowe, dzięki czemu fantastycznie współgrają z bardzo jasnymi i chłodnymi kosmykami. Ten typ urody fantastycznie sprawdza się w modelingu. Panie lato mogą więc spróbować swoich sił na wybiegu, jeśli tylko pozwala im na to wzrost oraz figura.

Porównując cztery typy urody kobiety do uśrednionego wyglądu Polek, łatwo można dostrzec, że w naszym kraju najmniejszą grupę stanowią panie w typie jesieni. Jest on rzadko spotykany. Charakteryzuje go rudy, czarny lub brązowy odcień włosów, któremu towarzyszą złociste refleksy. Kolor oczu w tym przypadku jest najczęściej brązowy, ewentualnie zielony bądź szmaragdowy. Wyjątek stanowią panie w typie jesieni o niebieskiej barwie spojówek.

Ostatni typ urody – zima

Ostatni, zdecydowanie najbardziej „mroczny” typ urody kobiecej to zima – chłodna, wyważona, wręcz wyrachowana. Jej głównym symbolem są intensywnie ciemne, idealnie czarne włosy. Wygląda on niesamowicie wokół ziemistej, niemalże białej cery, która też charakteryzuje panią zimę. Kobiet o tym typie urody nie ma zbyt wiele, a szkoda, bo ich uroda potrafi wywrzeć ogromne wrażenie. Wygląd pani zimy idealnie trafia w gusta większości chłopców i mężczyzn.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?