Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Dlaczego perfumy francuskie są uważane za luksusowe?

Data publikacji 23 kwietnia 2020

Francuskie perfumy to jeden z synonimów luksusu. Kojarzą się z prestiżem i bogactwem. Kojarzą się też z wysoką jakością i ceną. Wybierane są jako wartościowe prezenty dla najbliższych. Można je podarowywać z powodu przeróżnych okazji i nigdy nie zostaną uznane za zbyt mało. W czym tkwi tajemnica ich prestiżu? Dlaczego są luksusowe?

Bardzo wysoka jakość

Perfumy francuskie uważa się za najlepsze na świecie. Istnieje przekonanie, że skoro wywodzą się one od pierwszych zapachów zamykanych w buteleczkach, to muszą być tak jak one trwałe.

Francuskie perfumy produkowane są przez znane i uznane marki. Za ich produktami idzie, więc ogromny autorytet, który jest potwierdzeniem ich jakości. Firmy nie mogłyby stać się ogromnymi producentami znanymi na całym świecie, gdyby ich produkty nie były dobre i sprawdzone.

Dobra prasa

Powszechnie uważa się, że francuskie perfumy są najlepsze na świecie. Mają dobrą prasę i tak naprawdę nie potrzebują zbyt wielu dodatkowych reklam, by się sprzedawały. Wystarczy nazwa znanej i renomowanej firmy wytłoczona na opakowaniu, by klienci wiedzieli, że otrzymają dobry produkt.

Jak łatwo się domyślić dobra opinia wpływa na to, że kupujący chętniej sięgają po pewne produkty i są w stanie zapłacić za nie więcej. Nikogo przecież nie dziwi, że za świetne perfumy trzeba zapłacić nieco więcej niż za perfum bez marki.

Piękne opakowanie

Wiele perfum francuskich ma piękne opakowania. Zazwyczaj są to szklane buteleczki, które są niezwykle ozdobne. Możliwości jest wiele. Na sklepowych półkach widać butelki w kształcie butów na obcasie, kobiecej sylwetki, motoru…

Opakowania to dodatkowy atut produktu. Pięknego zapachu nie widać gołym okiem, a butelka – cieszy oko w każdej chwili. Również, kiedy produkt już się skończy wcale nie trzeba wyrzucać buteleczki. Można zostawić ją sobie jako dekorację toaletki w sypialni albo łazienki.

Trwałe zapachy

Perfumy francuskie są niezwykle trwałe. Oznacza to, że wystarczy rozpylić ich tylko odrobinę. Nie trzeba wcale wylewać połowy butelki, by były wyczuwalne na skórze. Ważne jest, że trzeba aplikować je tam, gdzie przepływa krew np. na nadgarstkach lub na szyi. Zapach jest stopniowo uwalniany w czasie, w którym pod skórą tętni krew.

Co ważne, zapachy francuskich perfum nie znikają szybko. Nie wietrzeją i utrzymują się dłużej. W związku z tym są dużo bardziej wydajne niż tanie zamienniki. Może się, więc okazać, że perfumy te starczą na dłużej, a osoba nosząca je na pewno będzie bardziej zadowolona. Stąd też perfumy te uważa się po prostu za lepsze.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

powiększanie ust