Jak dbać o skórę zimą?

Zima to bez wątpienia trudna pora roku dla nas wszystkich. Zwłaszcza dla kobiet dbających o swoją urodę. Zimą istnieje wiele czynników które sprawiają, że nasza cera może wyglądać o wiele gorzej niż o innych porach roku. Zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz budynków przez stare metody grzewcze, mróz, przegrzane i wysuszone powietrze w pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że możemy zmagać się z pogorszeniem stanu naszej skóry. Może pojawić się ziemistość i niedoskonałości pod wpływem smogu w mieście; może pojawić się wzmożona suchość skóry przez mróz i wysuszenie powietrza w domu. Zima to pora roku, kiedy szczególnie warto zadbać o kondycję naszej skóry, by nie straciła na swojej świeżości i blasku.

Ratunek dla skóry


Jak się ratować? Podstawą będzie dobry krem na zimę. Krem na zimę należy dobierać w zależności od rodzaju naszej skóry, a także biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne. Przede wszystkim, krem na zimę powinien zabezpieczać naszą skórę przed nadmiernym wysuszeniem i utratą ochronnej warstwy. Zima to pora roku, kiedy nasza skóra szczególnie narażona jest na utratę wilgoci, a co za tym idzie, pojawienie się suchych skórek, zmarszczek mimicznych i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry.

Dlatego nawet jeżeli jesteś posiadaczką tłustej cery, nie bój się zainwestować w nieco bardziej treściwy, tłusty krem. Stworzy on ochronną warstwę na skórze, dzięki czemu zapobiegnie utracie wilgoci oraz sprawi, że skóra lepiej przetrwa wyjście na mróz. Poza tym, bardziej treściwy krem sprawi też, że mniej zanieczyszczeń dostanie się do porów skóry, a co za tym idzie, będzie ona bardziej odporna na smog i zanieczyszczenia związane z ogrzewaniem.

Jeżeli wiesz, że będziesz przebywać w pomieszczeniach o suchym powietrzu, spróbuj pod krem użyć czegoś typowo nawilżającego – żelu aloesowego, albo kwasu hialuronowego, które pomogą ci zachować jędrność i nawilżenie skóry przez cały dzień. Warto też kupić dodatkowo nocny krem na zimę, który będzie bardziej treściwy niż ten dzienny – dzięki temu zregenerujesz swoją skórę w trakcie snu, a także zapobiegniesz utracie wilgoci w nocy, kiedy chcemy być w cieple i nierzadko odkręcamy kaloryfery, co wzmaga suchość powietrza w pomieszczeniu.

Nie tylko nawilżenie, ale także oczyszczenie


Krem na zimę to jedno, ale warto również postawić na łagodne oczyszczanie twarzy, na przykład za pomocą emulsji i olei. Dzięki temu nie zniszczysz naturalnej warstwy ochronnej skóry, a przy tym pozbędziesz się wszystkich zanieczyszczeń – olej skutecznie wiąże wszystkie zanieczyszczenia, jakie osiadły na twojej skórze w trakcie dnia.

Redakcja perfumino.pl