Jak kupować w ciucholandach? Kilka praktycznych porad
Data publikacji 10 marca 2020Niegdyś second handy nie kojarzyły się zbyt dobrze. Zazwyczaj myślano o nich jak o sklepach ze starymi, zniszczonymi ciuchami, do których udają się osoby z bardzo ograniczonym budżetem. Obecny trend odczarował jednak nieco tego typu sklepy. Nie bez powodu – przy odrobinie szczęścia i determinacji w lumpeksach można zaopatrzyć się w markowe, świetnej jakości ubrania za niewielką cenę. Buszowanie po lumpeksach rządzi się jednak swoimi prawami. Poniżej cztery kluczowe zasady dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z kupowaniem ubrań z drugiej ręki.
Znajdź dużo czasu i uzbrój się w cierpliwość
Należy pamiętać, że asortyment second handów znacznie odbiega od tego w sieciówkach. Nie spotkamy tu jednego modelu sukienki w kilkunastu rozmiarach, dlatego też, aby wyłowić prawdziwą perełkę, konieczne jest mozolne przeglądanie wszystkiego, wieszak po wieszaku. Na to zadanie potrzeba nawet kilku godzin, więc cierpliwość jest tu niezbędnym czynnikiem.
Ubierz się wygodnie
Szpilki czy gruba puchowa kurtka to nie najlepszy pomysł na tego typu zakupy. Najlepiej będziesz czuć się w dresie lub legginsach, przewiewnej koszulce i wygodnych, sportowych butach.
Nie zniechęcaj się
Mierz wszystko, co wpadnie Ci w oko. Nierzadko zdarza się, że dana rzecz wygląda bardzo niepozornie, a po założeniu leży idealnie. Nie inaczej bywa w przypadku second handów. Niemal we wszystkich lumpeksach dostępne są przestronne przymierzalnie, które umożliwiają przymierzenie ubrań przed zakupem. To, że ubrania w ciucholandach mają niskie ceny, nie znaczy, że powinno się je brać do domu,,w ciemno”. Nie ma potrzeby trzymania w szafie rzeczy, których nigdy się nie założy.
Patrz na metki
Choć przysłowie głosi, że nie ocenia się książki po okładce, to często znane marki luksusowe są właśnie tak popularne nie bez powodu. Ich wysoka cena, oprócz prestiżu firmy, niesie za sobą zazwyczaj świetnej jakości materiał i solidny szew. Właśnie w lumpeksach można dorwać tego typu,,perełki” i to dosłownie za ułamek i wartości. Jeżeli nie za bardzo znamy się na markach, zerkajmy również na składy ubrań – te z naturalnych, dobrej jakości tkanin posłużą nam dłużej i z pewnością będą się lepiej nosiły.