Jak wybrać sukienkę na wesele?

Wybór stroju na wesele może być czasem bardzo trudnym zadaniem. Chcemy wyglądać pięknie i atrakcyjnie, a przy tym czuć się na tyle swobodnie i wygodnie, aby móc przetańczyć całą noc, a także nie odmawiać sobie pysznego jedzenia, martwiąc się o to, że nasza kreacja stanie się nieznośnie obcisła. Na jakie modne sukienki na wesele postawić?

Przede wszystkim, ważne jest aby rozważyć porę roku, w jakiej odbywa się impreza weselna, styl imprezy i miejsce, w jakim ma miejsce. Nieco inaczej bowiem ubierzemy się na wystawny bal w eleganckim hotelu, a inaczej na wesele w tradycyjnym, wiejskim stylu w karczmie.

Jeśli chodzi o porę roku, zima pozwala nam co prawda, na wybór sukienek uszytych z grubszych materiałów, czy też takich kreacji, które są nieco mocniej zabudowane, jednak pamiętajmy, że w gorączce tańca może się to okazać problematyczne. Dobrze jest więc postawić na coś lżejszego, a do tego dorzucić elegancki płaszczyk, czy marynarkę, która nie tylko zakryje nas przed zimnem, ale także pozwoli czuć się swobodnie w przypadku, gdy ceremonia ma miejsce w kościele, ale także będzie ją można zdjąć w każdym momencie imprezy, kiedy rozgrzeje nas zabawa.

Natomiast w lecie należy pamiętać, że upał nie koniecznie daje nam zielone światło na to, aby odsłonić każdy możliwy kawałek skóry. Wciąż trzeba zachować pewne zasady dress code’u, chociażby z szacunku do państwa młodych, którzy nas zaprosili. Darujmy sobie więc może ekstremalnie krótkie mini spódniczki i sukienki z dekoltami do samego pępka. Nieco bardziej eleganckim wyborem, będą natomiast odsłonięte plecy, przy czym pamiętajmy wtedy o doborze odpowiedniego stanika, czy najlepiej samoprzylepnych silikonowych miseczek, które nie będą widoczne w miejscu wycięcia sukienki.

Świetnym krojem sukienki, która pozwoli nam na małe szaleństwo i wyeksponowanie kawałka ciała bez ryzyka wulgarności, jest rozcięcie na boku dołu długiej sukienki. Nie może być oczywiście zbyt głębokie, aby nie zaistniało ryzyka świecenia bielizną za każdym razem, gdy wykonujemy piruety na parkiecie, czy siadamy do stołu. Pamiętajmy też, że jeśli stawiamy np. na duży dekolt, odkryte plecy, czy wycięcie na udzie, to powinien być główny akcent całej sukienki. Mini połączone z głębokim dekoltem nie wygląda już stylowo i nie nadaje się na imprezę taką, jak wesele.

Dlatego tego typu stroje zarezerwujmy raczej na wypad ze znajomymi do klubu w ramach wieczoru panieńskiego. Pamiętajmy też, aby nasza sukienka w żadnym razie nie była w tym samym kolorze, co suknia panny młodej! Dobierzmy kolor do naszych włosów, karnacji i dodatków, jakie chcemy założyć, trzymając się z dala od bieli.

Przeczytaj więcej na porady-stylistki.pl

Redakcja perfumino.pl