Jak wybierać pierścionki zaręczynowe?

Podobno kobieta kobieta w ciągu swojego życia zerka na pierścionek zaręczynowy co najmniej milion razy. Ten ważny prezent symbolizuje przysięgę wiecznej miłości, a tradycja sięga czasów rzymskich. Tak ważny drobiazg musi być starannie dobrany, zwłaszcza, że ​​istnieje wiele różnych modeli, które różnią się wzornictwem, użytymi materiałami i kamieniami szlachetnym. Jednak skąd możesz wiedzieć, że dokonujesz właściwego wyboru? Przede wszystkim znajdź pierścionek, który odzwierciedla styl przyszłej panny młodej. Najlepiej na LUVA.pl

Jaki wybrać metal?

Bardzo popularne jest 18-karatowe złoto. Jednak 9-karatowe złoto jest równie wytrzymałe i jest coraz częściej wybierane ze względu na bardziej przystępną cenę. Zawiera mniejszy procent złota niż 18-karatowe, ale ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Istnieje również możliwość zakupu platynowych pierścionków zaręczynowych. Platyna jest zdecydowanie droższa niż złoto i wyjątkowo wytrzymała.

Czy kolor jest ważny?

Wybór koloru musi oddawać osobowość przyszłej panny młodej. Jeśli ma ona zwyczaj noszenia biżuterii z białego złota, to warto uwzględnić ten fakt w procesie decyzyjnym. Dzięki temu, będziesz miał pewność, że nie popełniasz błędu. To samo dotyczy wszystkich innych kolorów. Żółte złoto to klasyka biżuterii. Karat zależy od czystości – im czystsze złoto, tym intensywniejszy jest jego kolor. Złoty kolor jest idealny dla pań o ciepłej karnacji. Białe złoto jest bardziej nowoczesnym wyborem. Podkreśli każdy diament pasjansowy, jednak z biegiem czasu białe złoto ma tendencję do żółknięcia. Aby odzyskało swój pierwotny połysk, wystarczy nałożyć warstwę rodu co 3-5 lat. Różowe złoto jest znacznie cieplejsze niż białe złoto i bardziej oryginalne niż żółte. Jego delikatny odcień jest idealny dla kobiet z ciemniejszą karnacją.

Pierścionki zaręczynowe – jaki model będzie najlepszy?

Klasyczny model to solitaire z jednym centralnym diamentem lub kamieniem szlachetnym. Jest to pierścionek ponadczasowy. Diament jest najtwardszym i najbardziej odpornym kamieniem i ostatecznym dowodem miłości. Pierścionek składa się z kamienia głównego (jak w pasjansie) i kamieni bocznych. Dzięki takiemu modelowi możesz być pewien, że zrobisz ogromne wrażenie na ukochanej osobie. Pierścionki zaręczynowe składające się z trzech głównych kamieni, które reprezentują przeszłą, obecną i przyszłą miłość to również klasyka wśród pierścionków zaręczynowych.

Jaki wybrać kamień?

„Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety” – tak śpiewała Marilyn Monroe. Są wyjątkowo wytrzymałe i można je łatwo łączyć z czymkolwiek. Wybierając ten kamień, ważne jest, aby wziąć pod uwagę 4 C diamentu. Jest to skrót, pochodzący od pierwszych liter czterech angielskich słów: – cut – szlif, – clarity – przejrzystość, – colour – kolor, – carat – karat. Jeżeli chodzi o szlif, najczęściej stosowany jest szlif brylantowy okrągły, ale są też cięcia typu princessa, gruszka, serce, owal, kwadrat lub poduszka. Szlif ma fundamentalne znaczenie dla połysku diamentu. Szlif okrągły szlif z 58 fasetami, znany jako szlif brylantowy najlepiej podkreśla ten kamień szlachetny. Czystość to liczba wtrąceń (zanieczyszczeń) w kamieniu, kolor natomiast mierzy się literami: D to doskonałość, czyli brak koloru, Z oznacza diament lekko żółty. Najcenniejsze są bezbarwne lub prawie bezbarwne diamenty, których ewentualne wtrącenia nie są widoczne gołym okiem. Karat to jednostka miary wagi kamienia szlachetnego. Inne szlachetne i kolorowe kamienie mogą być oryginalną alternatywą dla diamentów. Są też znacznie tańsze. Pozostałe bardzo popularne kamienie szlachetne to: szafir, który zyskał popularność dzięki pierścionkowi księżnej Diany a także szmaragd i rubin.

Redakcja perfumino.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *