Jak wybrać bluzkę na eleganckie wyjście?

Nie masz pomysłu na wyjściową stylizację? Eleganckie bluzki damskie doskonale sprawdzą się w takich zestawieniach. Odpowiednio dopasowane często sprawiają, że stylizacja nabiera zupełnie innego charakteru. Doskonale sprawdzą się w przypadku kobiet, które cenią sobie wyrafinowany wygląd i idealne dopasowanie. Przedstawiamy, jak właściwie dobrać bluzki tego rodzaju, aby świetnie prezentowały się w każdej eleganckie stylizacji. Sprawdźcie to!

Bluzka – uniwersalna część każdej garderoby

Proste i gładkie bluzki damskie to uniwersalna część każdej garderoby. Bez problemu można połączyć ją z różnymi stylizacjami, zarówno bardziej eleganckimi, jak i codziennymi. Wielość fasonów i krojów sprawia, że wybór bluzek jest bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla siebie wymarzony rodzaj. Wśród różnego rodzaju bluzek damskich, ważną rolę w szykownych i wyszukanych stylizacjach, odgrywają właśnie bluzki eleganckie. Sprawdzają się równie w przypadku pań o szczupłej budowie, ale noszą je również kobiety o pełniejszych kształtach. Aby odpowiednio się prezentować, należy dobrać odpowiedni krój, który pozwoli na wydobycie naszych walorów i zatuszowanie mankamentów. Ten rodzaj bluzki świetnie sprawdzi się w biurowych stylizacjach do pracy, ale również znajdzie swoje zastosowanie w rodzinnym gronie czy podczas wieczornego wyjścia, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na efektownym wyglądzie i komforcie.

Eleganckie damskie bluzki – fasony i dopasowanie

Ze względu na uniwersalność bluzek, na rynku możemy znaleźć wiele fasonów i krojów, które pozwalają na idealne dopasowanie do określonej sylwetki. Poniżej przedstawiamy rodzaje dekoltów, które najczęściej spotykamy w bluzkach tego rodzaju oraz podpowiadamy, jak je dopasować.

Dekolt amerykański

Fasony tego rodzaju przede wszystkim wydłużają i wyszczuplają, dzięki czemu pozwalają na odpowiednią ekspozycję kobiecych wdzięków. Panie o zbyt obfitych kształtach bądź też zbyt małym biuście nie powinny po nie sięgać. Dodatkowo bluzki damskie w tym dekolcie nie sprawdzą się również w przypadku osób, które często się garbią.

Dekolt karo

To propozycja doskonała dla pań z dużym biustem. Występuje najczęściej w formie kwadratu lub prostokąta. Odpowiednio wydłuża szyję, jednocześnie zmniejszając optycznie górne partie ciała. Powinny go unikać panie z szerokimi ramionami, ponieważ będzie bardziej uwidaczniał szerokości.

Hiszpański dekolt

Najczęściej określany jako dekolt „bez ramion”. W bluzce tego rodzaju doskonale będą prezentowały się panie o figurze gruszki, ponieważ pozwala ona na wyeksponowanie szczupłych ramion. Dodatkowo bluzka hiszpanka optycznie zmniejsza dolne partie ciała. Nie jest wskazany przy masywnych ramionach.

Redakcja perfumino.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *