Jak wybrać idealny perfum?

Nierzadko mówi się o tym, że perfum jest naszą wizytówką; czymś, czym przypieczętowujemy nasz wizerunek. Nasze perfumy powinny być dopasowane do okoliczności, pory dnia, pory roku, a także stylu, który sobą reprezentujemy. Inny zapach użyjemy idąc na przyjęcie do przyjaciół a inny idąc na elegancki, wieczorowy bal; inny zapach zastosujemy do pracy w biurze a inny na wakacyjne wyjście na miasto.

Pierwsze kroki w świecie perfum


Będąc początkującym koneserem pięknych zapachów możemy poczuć się zagubieni różnorodnością ofert zapachowych na rynku. Półki w drogeriach aż uginają się od przepięknych, często gustownych flakonów pełnych drogocennego, zapachowego płynu, pod efektownymi nazwami i ekskluzywnymi markami. Jednak wchodząc w ten świat z czasem wyrobisz sobie opinie na temat swoich ulubionych nut zapachowych i coraz łatwiej będzie ci dobierać idealne perfumy pod swój gust i potrzeby.


Najłatwiej zacząć poznawania tego świata zapachów od odwiedzania drogerii i korzystania z pomocy konsultantów tam pracujących. Dzięki rozmowom, poleceniom i testom będziesz w końcu w stanie wybierać zapachy, które odpowiadają twojemu stylowi życia i preferencjom. Odkryjesz, które nuty zapachowe są ci najbliższe; na ten podstawie będziesz w stanie czytając sam skład danego zapachu orzec, czy dane perfumy są godne twojej uwagi czy niekoniecznie są dla ciebie.

Jakie perfumy do mnie pasują?


Gdy już zdobędziesz ogólny ogląd tego, co ci się podoba a co nie, będziesz również w stanie wybierać zapachy dla siebie czytając bądź słuchając recenzje perfum. Znawca rynku perfumeryjnego jest w stanie w intrygujący, trafny, często wręcz artystyczny sposób opisać dany zapach, jego charakterystykę, skojarzenia, a także to, gdzie może zostać użyty, w jakiej sytuacji – czy do pracy, czy na bardziej wykwintne wydarzenie. Recenzje perfum pomogą ci też dobrać perfum do wieku.

Jedne perfumy lepiej sprawdzą się u osób młodych, inne u osób bardziej dojrzałych, poważnych, statecznych. Recenzje perfum pomogą ci też wczuć się w klimat, jaki mają roztoczyć wokół siebie dane zapachy. W końcu perfum to nie tylko zapach – to również cała otoczka, jaką wokół siebie roztaczasz jako osoba. Perfumy to dopełnienie twojego wizerunku, jak uzupełnienie stroju – dlatego warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy, by znaleźć zapach idealny dla siebie, w którym będziesz czuć się pewnie i swobodnie. Recenzje perfum mogą ci w tym zdecydowanie pomóc.
Regularne odwiedzanie drogerii, recenzje perfum – to wszystko są kroki które pomogą ci wejść w świat przepięknych perfum i pomogą wybrać coś idealnego dla ciebie.

Redakcja perfumino.pl