Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Łączenie kolorów w modzie

Data publikacji 18 października 2019

Trendy w modzie zmieniają się coraz szybciej. Moda na kolejne fasony, wzory czy stylizacje znika równie szybko jak się pojawiła, a odchodząc w cień robi miejsce kolejnej modowej nowince.

Moda na przestrzeni lat

Każdy z nas pamięta pewnie, jakim hitem w latach dziewięćdziesiątych były spodnie z rozszerzanymi nogawkami, a więc tak zwane dzwony. Później jednak do sklepów (a w konsekwencji również do naszych szaf) z przebojem wtargnęły rurki, a więc wąskie spodnie o nogawkach dopasowanych w zasadzie na całej długości. Od tego czasu dzwony wracały w trendach jeszcze kilka razy, ale już nigdy nie odzyskały aż takiej popularności, jak właśnie w latach dziewięćdziesiątych.

Do gry weszły jednak zupełnie nowe modele spodni, między innymi spodnie z wysokim stanem, spodnie zakończone na dole gumką (szarawary czy alladynki) czy też spodnie o prostej, ale luźnej nogawce (tak zwane „boyfriendy”). Jednym z elementów, które niewątpliwie podlegają niezwykle zauważalnym przeobrażeniom, jest łączenie kolorów w modzie. W kolejnych wypuszczanych na rynek kolekcjach znanych i cenionych projektantów dominują bowiem coraz to nowe barwy.

W pewnym stopniu są one oczywiście związane z następującymi po sobie kolejnymi porami roku. Na wiosnę z dużą dozą prawdopodobieństwa projektanci namawiać nas będą do wybierania rzeczy w kolorach jasnych, radosnych, kojarzących się z budzącą się do życia przyrodą. Wraz z nadejściem lata przejdziemy prawdopodobnie na kolory jeszcze żywsze, wyraźniejsze i bardziej nasycone, niezwykle pięknie prezentujące się w promieniach letniego słońca.

Takie właśnie barwy będą idealnie prezentować się na plaży, deptaku czy na pikniku. Kolejna zmiana nastąpi zapewne jesienią. Jeśli chodzi o łączenie kolorów w modzie jesiennej, będzie to z pewnością kombinacja kolorów ciepłych, ale jednak zgaszonych. Może to być między innymi kolor bordo, ciepły brąz czy zgaszony żółty (musztardowy). Jeśli chodzi o zimę kolory w pewnym sensie zejdą jednak na drugi plan, bowiem w tej porze roku ważniejsze niż konkretne kolory są bowiem struktury i faktury materiałów.

Muszą być ciepłe, miękkie, rozkosznie otulające. Piękny sweter z lejącym golfem będzie pasował do naszej zimowej stylizacji bez względu na to, czy będzie w kolorze intensywnej czerwieni czy zgaszonego, brudnego różu. Do zimowego płaszcza dopasować możemy zarówno szalik w stonowanym, szarej barwie, jak i wprost przeciwnie – w szaloną, kolorową kratkę.

Baw się kolorem!

Jak więc widać każda pora roku oferuje nam przeróżne opcje, jeśli chodzi o łączenie kolorów w modzie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy