Perfumy męskie

Kosmetyki dla mężczyzny zdobywają coraz większy udział na rynku perfum. Obecnie szacuje się, że udział ten wynosi około 30 procent. Oznacza to, że panowie mają coraz szersze pole manewru, mogą wybierać wśród konkurencyjnych cenowo i jakościowo marek. Ilość asortymentu staje się tak duży, że większość mężczyzn zaczyna mieć kłopot bogactwa, nie wie jakimi kryteriami kierować się przy dokonywaniu wyboru.

Podział męskich perfum


Perfumy męskie można podzielić na kilka podstawowych rodzajów, wyróżnia się kilka rodzajów charakterystycznych aromatów. Perfumy o zapachach drzewnych charakteryzują się zapachem dopiero co ściętych drzew. Zapach ten jest mocny i orzeźwiający, od razu kojarzony z lasem oraz naturą. Do ich produkcji wykorzystywane są olejki pochodzące z cedru, sosny czy też drzewa sandałowego. Istnieje możliwość połączeniach ich z zapachami skórzanymi. Zapachy drzewne dedykowane są dojrzałym mężczyznom, posiadających elegancki styl. Zapach takich perfum jest mocny i trwały.


Perfumy o zapachach cytrusowych do niedawna były uznawane za propozycje skierowane wyłącznie do kobiet. Teraz również panowie mogą ich używać z powodzeniem. Dla panów przygotowano ciekawe propozycje oparte na aromatach mandarynek oraz cytryny, ananasa. Jeśli połączymy te aromaty z aromatami drzewnymi, to otrzymamy lekkie połączenia, charakteryzujące się poczuciem świeżości.


Perfumy męskie oparte na zapachach korzennych oparte są przede wszystkim na takich przyprawach jak: pieprz, gałce muszkatołowej, lawenda. Tego rodzaju perfumy pasują przede wszystkim do mężczyzn stonowanych, lubiących subtelne zapachy tylko delikatnie dające się odczuć. Dają poczucie elegancji.


Dla panów lubiących poczucie bycia oryginalnym oraz nieszablonowym, perfumy o zapachach orientalnych będą idealnym wyborem. Ich charakterystycznych zapach znacznie różni się od standardowych propozycji. Są one słodkie oraz pobudzają zmysły. Rozpoznać je można po zapachach wanilii lub drzewa sandałowego. To jedne z najtrwalszych zapachów, dedykowane są mężczyzną mających poczucie własnej wartości.

Gdzie kupić perfumy?


Chcąc mieć szeroki wachlarz wyboru i jednocześnie nie wydawać ogromnych sum, warto jest odwiedzać regularnie drogerie internetowe. Tam znajdziemy perfumy różnego typu, dopasowane do indywidualnych preferencji. Istnieje też możliwość stworzenia własnych perfum, opartych na wyselekcjonowanych przez nas składników. Zawsze należy pamiętać, że perfumy męskie powinno się dobierać ostrożnie, nie powinny nigdy być przesadnie intensywne, ponieważ nie będzie to się mieścić w granicach dobrego smaku.

Redakcja perfumino.pl