Woda perfumowana a woda toaletowa

Perfumy powinny być odzwierciedlaniem osobowość, ale znalezienie takich pasujących perfum wcale nie jest łatwe. Odpowiednio dobrane perfumy potrafią sprawić, że podkreślony zostanie nasz sposób bycia, wygląd oraz styl ubierania. Dlatego też zapach nie powinien być przytłaczający, zapach powinien intrygować.

Jak wybrać zapach jednocześnie trwały i pasujący do danej sytuacji?


Wybierając perfumy stajemy przed dylematem woda perfumowana czy toaletowa, a może właśnie perfumy. Produkty te różnią się od siebie, a ich wybór nie jest wcale taki oczywisty.
Perfumy mają najbardziej skoncentrowany zapach, Woda perfumowana posiada nieco mniejsze stężenie olejków, a woda toaletowa posiada ich jeszcze mniejszą ilość. Woda toaletowa przez to, że zawiera mniejsze stężenie olejków zapachowych, jest więc przez to bardzo delikatna.


Przed wyborem woda perfumowana czy toaletowa warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pora roku jest istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego zapachu. Latem lepiej jest wybierać zapachy, które są lżejsze, przez co nie będą przytłaczające, Również trwałość jest ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Należy pamiętać, że zapach utrzymujący się do kilku godzin zapewniają wody toaletowe. Woda toaletowa ma to do siebie, że nawet najbardziej wyrazisty zapach jest jednocześnie nieprzytłaczający i lekki.

Trwałe perfumy – jak je utrzymać?


Trwałość perfum zależy także od ich aplikacji. Nieprawidłowe zaaplikowanie nawet najtrwalszych perfum sprawi, że ich zapach długo się nie utrzyma. Popularnym i trwałym sposobem na zaaplikowanie perfum jest ich rozpylenia na nadgarstkach oraz za uszami. Mimo przedłużonej trwałości zapachu nie zmarnujemy również zbyt dużo zapachu na jedną aplikację. Przed aplikowanie wybranego zapachu warto zwrócić uwagę na nawilżenie skóry. Na odpowiednio nawilżonej skórze woda perfumowana czy toaletowa będą się dłużej utrzymywać. Natomiast jak skóra będzie przesuszona zapach ulotni się szybciej. Sposobem na aplikowanie perfum jest także rozpylenie ich na włosy. Pochłoną one zapach i będzie on znacznie dłużej wyczuwalny.


Jak więc wybrać odpowiedni zapach?


Na pewno nie należy się spieszyć z dokonaniem tego wyboru. Warto przeznaczyć na ten cel nawet kilka wizyt w perfumerii. Dlatego, że zmysł węchu jest bardzo wrażliwy, a podczas jednej wizyty nie powinno się poznać więcej niż 4 zapachy, którymi będziemy zainteresowani. Jeśli dylemat woda perfumowana czy toaletowa zostanie rozwiązany warto zwrócić uwagę na prawidłowe testowanie zapachu przez jego rozpylenie na próbnik.

Redakcja perfumino.pl