Jak stosować olejek rycynowy w kosmetyce?
Data publikacji 2 grudnia 2019Olejek rycynowy to produkt, który może wydawać się dość niepozorny. Kupimy go w aptece za dosłownie kilka złotych i zazwyczaj kojarzy nam się ze stosowaniem go na przeczyszczenie. Jednak olejek rycynowy zastosowanie może mieć o wiele szersze i bogatsze – wykorzystuje się go również w kosmetyce, gdzie może mieć niesamowite efekty, które warto poznać.
Jak stosować olejek rycynowy?
Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć na przykład w pielęgnacji włosów i skóry głowy. W związku z tym że jest bardzo ciężki nie warto stosować go samodzielnie, bo bardzo trudno go zmyć, jednak w połączeniu z innymi olejami i składnikami jako część maski do włosów albo wcierki do skóry głowy może zdziałać prawdziwe cuda. Zastosowany na skórę głowy olejek rycynowy sprawi, że twoje nowe włosy wyrosną grubsze, mocniejsze i ciemniejsze. Może nawet zapobiegać wczesnym oznakom siwienia. Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć w odżywce czy masce – w połączeniu na przykład z oliwą z oliwek czy innym lżejszym olejem, nałożony w masce na całą długość włosów może sprawić, że twoje włosy będą zdecydowanie mocniejsze, grubsze, odżywione, lśniące, a po długim czasie stosowania – ciemniejsze.
Działanie olejku rycynowego
Olej rycynowy ma działanie przyciemniające; dlatego sprawdzi się również w pielęgnacji brwi i rzęs. Jeżeli masz cienkie i słabe brwi i rzęsy, regularne wcieranie olejku rycynowego w nie sprawi, że twoje brwi i rzęsy zyskają na objętości i mocnym, ciemnym kolorze.
Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć również w pielęgnacji twarzy. Mimo swojej ciężkości, paradoksalnie może wspaniale sprawdzić się również w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.
Olejek rycynowy można zastosować jako bazę do stworzenia olejku do olejowego mycia twarzy, która polega na tym, że na twarz nakładamy specjalną mieszankę olejów i zostawiamy na chwilę, by olej związał brud, najlepiej trzymając ją w cieple; następnie zmywamy mieszankę za pomocą specjalnej ściereczki lnianej bądź bambusowej. Zabieg taki można powtórzyć kilka razy dla lepszego efektu oczyszczenia skóry.
W efekcie mamy umytą twarz bez sztucznych detergentów, nie niszcząc przy tym naturalnej warstwy ochronnej naszej skóry. Sprawdza się to nierzadko u osób z cerą trądzikową i zarazem wrażliwą – wiele osób dzięki tej metodzie pozbyło się przynajmniej częściowo problemów z zaskórnikami. Choć jest czasochłonna, zdecydowanie warto ją przetestować.
Olejek rycynowy, choć niepozorny i przez lata zapomniany, ma wiele wspaniałych właściwości pielęgnacyjnych dla naszej urody, które zdecydowanie warto poznać.