Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Dlaczego nie należy wyrzucać fusów z kawy?

Data publikacji 4 marca 2020

Fusy z kawy mogą rozwiązać codzienne problemy. Więc następnym razem, gdy zaparzysz kawę, nie wyrzucaj fusów do śmieci po wypiciu jej – zamiast tego użyj ich:

1. Usuń trudne plamy.

Dzięki fusom z kawy można usunąć trudne plamy z blatów kuchennych lub płytek. Zmieszanie fusów z kawy z wodą i środkiem czyszczącym jest bardzo łatwe. A trudne plamy znikają bez problemu.
Zlewozmywak można również wyczyścić fusami z kawy. Są zarówno wydajne, jak i przyjazne dla środowiska.

2. Usuń zapachy.

Fusy z kawy działają skutecznie jako środek usuwający nieprzyjemne zapachy. Umieść miskę z fusami z kawy w miejscu, w którym chcesz usunąć nieprzyjemny zapach.
Jeśli przygotowywałeś potrawy z rybą lub czosnkiem, możesz umyć ręce fusami z kawy. Wtedy twoje ręce również staną się jedwabiste.
Jeśli natomiast masz śmierdzące buty, spróbuj wykonać następujące czynności: Wypełnij dwie skarpetki kawą i włóż skarpetki do butów na noc, a nieprzyjemny zapach zniknie.

3. Adios, ślimaki!

Jeśli przeszkadza ci plaga ślimaków w ogrodzie, warto spróbować fusów z kawy. Usuń chwasty i ewentualnie posadź rośliny, który chcesz przed nałożeniem warstwy fusów kawy o grubości około jednego centymetra.
Ślimaki tolerują małą ilość kofeiny i dlatego będą starały się unikać fusów z kawy. To jak duży wpływ to będzie miało na ślimaki zależy od rodzaju kawy, jak stare są fusy i tym podobne.

4. Zapewnia lepszy kompost.

Fusy od kawy to odpad domowy, który można wykorzystać do ulepszania gleby. Odżywia glebę i może zastąpić korę i wióry w kompostowaniu.
Ponieważ fusy są porowate, przyczynią się do przepływu powietrza, a tym samym mogą przyspieszyć kompostowanie.

5. Peeling do ciała.

Ponieważ fusy z kawy zawierają trochę oleju, jednocześnie nawilża ciało i złuszcza martwy naskórek. Aby ułatwić smarowanie, dodaj trochę oleju, aż spodoba ci się konsystencja.

6. Wyczyść grill.

Możesz łatwo wyczyścić grill fusami z kawy. Zmieszaj zmieloną kawę z wodą i płynem do naczyń i po prostu zetrzyj spalony tłuszcz.

7. Usuń zarysowania z mebli.

Zmieszaj ziarna kawy z odrobiną octu i wody. Użyj mieszanki do szorowania na powierzchni, w której występują zadrapania.
W przypadku małych zadrapań lub delikatnych materiałów weź miksturę na wacik i delikatnie pocieraj.

zdrowie-kobiety.pl
kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy