Jak stosować olejek rycynowy w kosmetyce?

Olejek rycynowy to produkt, który może wydawać się dość niepozorny. Kupimy go w aptece za dosłownie kilka złotych i zazwyczaj kojarzy nam się ze stosowaniem go na przeczyszczenie. Jednak olejek rycynowy zastosowanie może mieć o wiele szersze i bogatsze – wykorzystuje się go również w kosmetyce, gdzie może mieć niesamowite efekty, które warto poznać.

Jak stosować olejek rycynowy?


Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć na przykład w pielęgnacji włosów i skóry głowy. W związku z tym że jest bardzo ciężki nie warto stosować go samodzielnie, bo bardzo trudno go zmyć, jednak w połączeniu z innymi olejami i składnikami jako część maski do włosów albo wcierki do skóry głowy może zdziałać prawdziwe cuda. Zastosowany na skórę głowy olejek rycynowy sprawi, że twoje nowe włosy wyrosną grubsze, mocniejsze i ciemniejsze. Może nawet zapobiegać wczesnym oznakom siwienia. Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć w odżywce czy masce – w połączeniu na przykład z oliwą z oliwek czy innym lżejszym olejem, nałożony w masce na całą długość włosów może sprawić, że twoje włosy będą zdecydowanie mocniejsze, grubsze, odżywione, lśniące, a po długim czasie stosowania – ciemniejsze.

Działanie olejku rycynowego

Olej rycynowy ma działanie przyciemniające; dlatego sprawdzi się również w pielęgnacji brwi i rzęs. Jeżeli masz cienkie i słabe brwi i rzęsy, regularne wcieranie olejku rycynowego w nie sprawi, że twoje brwi i rzęsy zyskają na objętości i mocnym, ciemnym kolorze.
Olejek rycynowy zastosowanie może znaleźć również w pielęgnacji twarzy. Mimo swojej ciężkości, paradoksalnie może wspaniale sprawdzić się również w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Olejek rycynowy można zastosować jako bazę do stworzenia olejku do olejowego mycia twarzy, która polega na tym, że na twarz nakładamy specjalną mieszankę olejów i zostawiamy na chwilę, by olej związał brud, najlepiej trzymając ją w cieple; następnie zmywamy mieszankę za pomocą specjalnej ściereczki lnianej bądź bambusowej. Zabieg taki można powtórzyć kilka razy dla lepszego efektu oczyszczenia skóry.

W efekcie mamy umytą twarz bez sztucznych detergentów, nie niszcząc przy tym naturalnej warstwy ochronnej naszej skóry. Sprawdza się to nierzadko u osób z cerą trądzikową i zarazem wrażliwą – wiele osób dzięki tej metodzie pozbyło się przynajmniej częściowo problemów z zaskórnikami. Choć jest czasochłonna, zdecydowanie warto ją przetestować.
Olejek rycynowy, choć niepozorny i przez lata zapomniany, ma wiele wspaniałych właściwości pielęgnacyjnych dla naszej urody, które zdecydowanie warto poznać.

Redakcja perfumino.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *