Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jak wybielić zęby w domu?

Data publikacji 27 października 2019

Profesjonalne wybielanie zębów potrafi kosztować fortunę. Za pojedynczy zabieg przeprowadzony w gabinecie medycyny estetycznej lub renomowanej klinice stomatologicznej trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset złotych, a najczęściej jest tak, że na jednym zabiegu kuracja się nie kończy. Czy to więc oznacza, iż człowiek, którego na to wszystko nie stać, musi pogodzić się ze swoim żółtawym lub szarawym odcieniem szkliwa? Niekoniecznie. Wybielanie zębów w domu też może bowiem okazać się całkiem skuteczne.

Środki wybielające zęby

Jednym z lepszych domowych środków wybielających zęby jest… kurkuma. Tak, chodzi tu o tą zwykłą żółtą przyprawę. Wykazano, że ma ona silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego wprowadzona do jamy ustnej potrafi zlikwidować kryjące się w niej zanieczyszczenia i drobnoustroje. Do wybielania zębów należy używać kurkumy w proszku. Dwa razy w tygodniu wystarczy dodać jej niewielką ilość do zwykłej pasty do zębów i tak jak zazwyczaj umyć nią dokładnie zęby, aby od razu lekko je wybielić.

Drugi sposób też polega na wykorzystaniu kurkumy, ale przy nim należy połączyć ją z dwoma dodatkowymi składnikami – olejem kokosowym oraz olejkiem eterycznym z mięty. Jak stworzyć więc taką naturalną wybielającą miksturę? Do małego pojemniczka trzeba wsypać jedną łyżkę żółtej przyprawy i dodać do niej kilka kropelek olejku oraz łyżkę oleju kokosowego. Dokładnie wymieszany roztwór należy nałożyć na szczoteczkę i po prostu umyć nią zęby. Zabieg powinno się powtórzyć przynajmniej kilkukrotnie.

Jednym z popularniejszych ostatnio sposobów na wybielanie zębów w domu jest przepłukiwanie jamy ustnej samym olejem kokosowym. Podobnie jak kurkuma ma on zdolność do zwalczania bakterii i hamowania rozwoju grzybów. Zabieg ten stosuje się na czczo. Z samego rana, jeszcze przed śniadaniem czy nawet łykiem wody, należy wziąć do buzi całą łyżeczkę oleju kokosowego i żuć ją tak, jak gdyby żuło się zwykłą gumę. Po ok. 15 minutach powstały płyn można wypluć i przepłukać usta. Zabieg powinno się powtarzać każdego dnia.

Kiedy sposoby się sprawdzą?

Wszystkie wyżej wymienione metody mogą być naprawdę skuteczne, ale staną się takie tylko u osób, które na co dzień dbają o higienę jamy ustnej. Nie warto brać się za wybielanie zębów w domu, jeżeli bagatelizuje się codzienne szczotkowanie uzębienia czy wizyty u dentysty. Podstawowa pielęgnacja jest najważniejsza. To ona ma największy wpływ na koloryt uzębienia. Jeżeli ktoś nie będzie więc myć zębów lub zacznie unikać wizyt u dentysty, nawet najbardziej specjalistyczny zabieg wybielający nic mu nie da.

kręcone włosy

Redakcja perfumino.pl

Jesteśmy zespołem specjalistów od mody i urody. Dzielimy się poradami związanymi ze zdrowiem, lifestylem i pielęgnacją. Znajdziesz też u nas ciekawe pomysły na stylówki i wiele urodowych ciekawostek. Pasjonują nas perfumy stąd zamieszczamy tu też wiele artykułów związanych właśnie z nimi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

kręcone włosy