Różne style w modzie

0
376

Styl ubierania, to rzecz indywidualna. I choć mamy własny styl, to niekoniecznie trzeba każdego dnia go propagować. Najwięcej jest takich osób, które mimo ulubionego stylu posiadają w swoich szafach ubrania, które należą do wielu stylów. Gdyż życie każdego z nas wymaga ubierania się stosownie do różnych sytuacji. Inaczej ubierzemy się idąc do pracy, czy na spotkanie biznesowe. A inaczej, gdy idziemy na randkę, na wesele lub tylko poćwiczyć w terenie. Style w modzie wpływają na wyposażenie naszej garderoby. Na pewno wśród niej znajdą się ubrania sportowe.

Jakie są style w modzie?

Warto rozpocząć omawianie stylów od tego właśnie stylu, gdyż ostatnio bardzo dużo mówi się o sporcie. I wielu z nas uwzględnia sport w swoim stylu życia. A więc styl sportowy polega na połączeniu elementów sportowych takich, jak bluzy, koszulki, spodnie, obuwie z ubraniami w innym stylu. Jest to styl dość luźny, gdyż jego głównym zadaniem jest dostarczenie komfortu. Zupełnie inny jest styl romantyczny. Jest to styl delikatny i wyrafinowany. Jego zadaniem jest podkreślenie kobiecości. I dlatego w stylu tym królują lekkie i zwiewne materiały, dopasowane kreacje akcentujące talię. Oraz dodatki, jak falbanki, kokardy i różne zdobienia. O

dmienny od wspomnianych wyżej jest styl klasyczny. Styl ten odznacza się elegancją, szykiem, wytwornością, jakością i minimalizmem. Styl klasyczny, to klasa sama w sobie. Stonowane kolory, oraz umiejętnie i oszczędnie dobierane dodatki. Styl klasyczny dobrze łączy się z innymi stylami jeżeli chodzi o garderobę. Ostatnio bardzo popularnym stylem jest styl naturalny. W stylu tym stawia się na luz, relaks, swobodę i komfort. A więc dominują szerokie ubrania np. swetry, zamszowe buty i workowate torebki. Oraz dodatki pochodzące z naturalnych materiałów. Styl naturalny nie musi być elegancki, byle był wygodny.

Ciekawym stylem jest styl kreatywny. Gdyż potrzeba do niego odwagi i oryginalności. Ci, którzy noszą się w tym stylu mają potrzebę wyglądania inaczej niż inni. Najważniejsze dla nich jest to, aby ich garderoba nie była nudna. Dlatego ubrania ich są kolorowe, wzorzyste i pełne dodatków. Bardzo podobny do tego stylu jest styl awangardowy. Cechujący się absolutną różnorodnością pod względem kroju ubrań, kolorów, materiałów, dodatków. Wyżej wymienione style, to tylko niektóre, gdyż jest ich jeszcze dużo więcej. Jak na przykład styl glamour, country, boho, itd.

Czym jest styl?

Ogólnie mówiąc styl decyduje o tym, jakie wybieramy fasony ubrań, jakie dodatki, jakie materiały, jakie kolory. Jak i to, co chcemy przekazać lub zakomunikować poprzez ubiór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here