Koreańska pielęgnacja twarzy

Jeżeli na co dzień dbasz o swój wygląd i interesujesz się tematyką pielęgnacji urody, prawdopodobnie spotkałaś się już techniką dziesięciu kroków – wynalazkiem Koreanek. A warto ją wypróbować. W końcu to właśnie Koreanki spośród wszystkich kobiet na świecie mogą pochwalić się najpiękniejszą skórą, gładką cerą i wiecznie młodym wyglądem – nieraz czterdziestolatki wyglądają dokładnie tak jak dwudziestolatki! Też chcesz tak się prezentować? Sprawdź zatem, jak powinna wyglądać koreańska pielęgnacja twarzy. Składa się ona z dziesięciu podstawowych etapów. Wszystkie z nich powtarzasz codziennie – przynajmniej wieczorem, a jeśli masz więcej czasu, to także i rano.

Koreańska pielęgnacja krok po kroku

Krok pierwszy to demakijaż. Jeżeli do tej pory zdarzało ci się zapomnieć o usunięciu warstwy podkładu i innych kosmetyków kolorowych przed pójściem spać, wiedz, że jest to coś najgorszego, co możesz zrobić swojej twarzy. Pozbądź się zatem tej nienaturalnej maski. Zmyj oczy olejkiem myjącym, który na pewno ich nie podrażni. Następnie weź do ręki kosmetyk zawierający przynajmniej 70% wody – może to być np. hydrolat, chociażby woda różana. Okrężnymi ruchami wmasuj go w skórę i spłucz wodą. Następnie przejdź do peelingu. Tego kroku nie musisz powtarzać codziennie, dlatego staraj się złuszczać stary naskórek 1-2 razy w tygodniu, koncentrując się tutaj przede wszystkim na nosie, policzkach i brodzie.

Ważny krok – tonizowanie

Koreańska pielęgnacja twarzy bardzo lubi też wszelkiego rodzaju toniki. Na etapie czwartym musisz wmasować taki produkt w twarz, by zaraz potem użyć na niej esencji odżywczej, która zregeneruje naskórek. Potem przychodzi czas na ampułki. Z nich, podobnie jak z peelingu, nie musisz korzystać codziennie, dlatego powtórz taki zabieg raz w tygodniu, a efekty i tak będą świetne. Czasami zastosuj również maseczkę na płachcie, by zaraz po niej wklepać w skórę twarzy dobry kosmetyk nawilżający pod oczy. Jednym z ostatnich etapów będzie mocne odżywienie twarzy. Twoja skóra, nawet jeśli z natury nie jest bardzo sucha, potrzebuje sporej dawki nawilżenia, dlatego koniecznie używaj na niej dobrych kremów. Na zakończenie możesz przykryć ją niewielką ilością filtru przeciwsłonecznego. Dzięki temu zapobiegniesz starzeniu się skóry lub zahamujesz ten proces.

Nie da się ukryć, że koreańska pielęgnacja twarzy jest bardzo wymagająca i pochłania sporo czasu, ale jeśli zależy ci na doskonałym wyglądzie, musisz dać swojej skórze coś od siebie. Gdy nabierzesz już wprawy, wykonanie wszystkich dziesięciu kroków zajmie ci maksymalnie pół godziny.

Redakcja perfumino.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *