Nowe trendy w modzie

Moda jest różna. Jednym się podoba bez żadnych zastrzeżeń. A inni choć hołdują nowym trendom, to bywa, że nowa kolekcja im nie odpowiada. Lecz nie muszą się zamartwić, gdyż ta moda szybko minie, aby powrócić za dekadę lub kilka dekad. Bo nowe trendy w modzie zmieniają się nieustannie. Ostatnio na przykład moda damska inspirowana jest męską garderobą, jaką jest garnitur.

Męskie akcenty w damskiej modzie

Kobiety zaczęły przepadać za spodniami z marynarkami. I te na dobre zagościły w damskich szafach. Wiele kobiet w takim ubraniu wygląda rewelacyjnie. Tym bardziej, gdy damski garnitur współgra z typem urody. Tu głównie chodzi o kolor garnituru. Jak i o krój, który powinien być dostosowany do sylwetki. Taki strój dla kobiety może być ponad czasowy i bardzo praktyczny. Można założyć go na każdą okoliczność. I w każdej sytuacji kobieta wygląda elegancko i nic nie traci ze swojej kobiecości. Bo przecież całości dopełnia bluzka, która może być bardzo kobieca. Są jeszcze buty, które posiadając wysoki obcas i dodają atrakcyjności figurze.

Nowe trendy w damskiej modzie

Nowe trendy w modzie wskazują trzy drogi. Pierwsza z nich mówi o wyborze tego samego koloru w całej stylizacji. Taki układ można zobaczyć na pokazie np. Dior. Druga droga sugeruje mieszanie różnych odcieni tego samego koloru. I to między innymi przedstawia pokaz Toma Forda. Trzecia droga, to propozycja między innymi M. Chanel. Garnitury, płaszcze, żakiety, spódnice w kolorach brązowych, beżowych z czarnymi lub białymi dodatkami. Dziś nowe trendy w modzie zakładają odejście od grubych ubrań na rzecz lekkości, która będzie jednocześnie wyrazista.

Królują ręcznie robione cieple swetry, o wzorze przypominającym sieć rybacką. Również lekkie siatkowe sukienki, jakie na przykład pokazał dom mody Dior. Albo ręcznie robione na drutach sukienki, spódnice, czapki i szaliki. A nawet tak zwana „mała czarna” sukienka z długim rękawem, której siatka bardzo przypomina koronkę. Wśród ubrań z siatki dominuje kolor beżowy, kremowy czarny, biały i wyjątkowo czerwony. W modzie bywa też tak, że niektóre fasony i kolory nigdy nie przemijają. I tu przykładem może być wspomniana wyżej „mała czarna” sukienka, która pasuje na każdą okazję wystarczy tylko zmienić dodatki.

Moda na nią nie przemija od lat. Podobnie jest z jeansem. Materiał ten zawsze jest modny. Ubrania z jednolitego jasnego jeansu można zobaczyć na pokazie np. Gucciego. Dżins jest materiałem uniwersalnym. Szyte są z niego nie tylko spodnie, lecz także sukienki, marynarki, kurtki, kombinezony, spódnice. Ubrania dżinsowe można nosić zarówno do adidasów, jak i do szpilek.

Redakcja perfumino.pl