Zapach kluczem do sukcesu

Każdy człowiek przez całe niemal swoje życie narażony jest na opinię publiczną. Już noworodki są obrzucane hasłami typu – Boże, jaki on piękny, albo mamo, a dlaczego mój braciszek jest taki czerwony. Musimy nauczyć się z tym żyć i w miarę dojrzewania zyskujemy tę umiejętność. Wręcz robimy z niej atut. Człowiek lubi, jak o nim dobrze mówią, wręcz można powiedzieć, że do tego dąży. Jako gatunek chcemy się podobać, uzyskujemy z tego jakąś zwierzęcą przyjemność, jest to umieszczone w sferze instynktów i pożądań.

Zapach ozdobą człowieka


Lubimy ładnie się ubierać, nosić wymyślne fryzury, bawić się kolorami, ich barwą oraz nasyceniem. Każdy ma swój idealny styl, który potrafi iść w parze z naszym charakterem, podkreślać go, lub wywoływać pewne smaczki osobowościowe. To, że jak nas ludzie widzą tak nas piszą to przysłowie naszych dziadek i babć jednak nie jest ono głupie. W znaczącym stopniu nasz wizerunek ma wpływ n a to jak nas ludzie postrzegają. Dla tego ważne jest, żeby szukać sobie elementów ubioru, w których będziemy się dobrze czuli i będą pasowały do naszych cech osobowości.

Ważny jest także zapach. Perfumy, można zmieniać w zależności od okoliczności. Na imprezę użyjemy innych, na niedzielne wyjście na miasto innych, a do kościoła jeszcze innych. jest to element, który ma współgrać z ubiorem, ale nie powinien być tautologiczny. Ma przede wszystkim uzupełniać, a nie kopiować ubiór. Perfumy do pracy powinny zawierać nuty zapachowe, które ożywiają umysł, pozwalają się skupić. Nie mogą to być zbyt mocne perfumy oraz zbyt zmysłowe. Chcemy przecież pracować, a nie zatrzymać całą firmę w niemożności skupienia.

No, chyba że pracujemy jako latarnicy i jesteśmy sami na wyspie, wtedy właściwie nic nie stoi na przeszkodzie. Oprócz tego, że marnujemy perfumy, bo na wyspie będzie czuć, tak czy siak, tylko morzem, rybami i glonami. To jak pachniemy wiele o nas mówi, dajcie mi poczuć zapach człowieka, a powiem wam o nim wszystko. Jest to duże naciągnięcie, ale ma w sobie odrobinę prawdy. Osoby bardziej charyzmatyczne, silne osobowości zazwyczaj wybierają ciężkie perfumy. Osoby delikatne, wrażliwe raczej te bardziej subtelne.

Zapach w kreowaniu wizerunku


To, jaki kreujemy swój wizerunek ma duży wpływ na otoczenie. Powinniśmy modnie się ubierać i ładnie pachnieć, ale zawsze w zgodzie z sobą, bo jak kiedyś usłyszałem trzeba żyć tak, żeby po naszej śmierci gołębie z wrażenia zesrały się nad naszym grobem. Porównanie dosyć mocne, ale myślę, że obrazujące sytuacje doskonale. Zatem do dzieła. Idźcie i twórzcie swoje indywidualne mody i style.

Redakcja perfumino.pl